+92-3028427594     info@sanwari.pk

SE pari PLatoni nuk permend fare fjalen “Oqean” ne kuptimin qe njohim une edhe ti

SE pari PLatoni nuk permend fare fjalen “Oqean” ne kuptimin qe njohim une edhe ti

Flas for every pelasget e teritorit te Shqiperise se sotme me grupet protoilire(pelazge) te Italise se jugut nga ku gjeneroi edhe miti we Herkulit

Application for the loan Advice FORMFirst title. Middle title. 2) Sex. 3) Amount borrowed Necessary. 4) Mortgage Course. 5) Nation. 6) Home address. 7) Mobile Amount. 8) Email address. 9) Month-to-month Earnings. 10) Job. 11)And therefore webpages do you right here in the you. Thanks and best https://paydayloansexpert.com Relation.Derek Email

I dashur NIkas. Por ne kuptimin age emrit “det”. Shtyllat elizabeth Herkulit me kalimin elizabeth kohes jane shvendosur ne shume zona te detit Mesdhe. Fjala vjen para vitit 260 p. Shtyllat e Herkulit. Por ne rast se marim hipotezen e gjendjes se Atlantides jamais ngushtices se Gjibraltarit (alias Shtyllat e Herkulit) teoria jote e famshe age Atlantides ne Ishullin age Maltes shkon ne koshin e plehrave. Une kam gjithe te drejtat te mendoj se dikur (pra reth 3200 vjete me personally pare)ndushtica e Otrantos te kete patur kete emertim . Shtyllat elizabeth Herkulit. Lidh dy dete te rendesishem ,lidh dy grupe popujsh me personally preardhje pothuaj te njejte.

Punen go out e kam bazuar ne konkluzionet age te tjereve dhe aspak ne “shpikjet” elizabeth mija

Une te kisha kerkuar te me personally ndihmoje me personally publikimin e shkrimeve origjinale te Platonit. Pasi ajo qe perdorim ne te dy jane thjesht perkthime age sterperkthime nga ku mundesia e “shed within the Translation” eshte maksimale. Pyetja ime ishte elizabeth thjeshte. Platoni kur permend fjalen 9000 e ka bere kete duke shkruar fjale for each fjale apo duke perdorur simbolin alfabetik. Pra simbolin “thita”+ presjen ne ane te majte. Ti nuk munde te me personally pergjigjesh por vazhdon te me personally sulmosh me personally perkthimet elizabeth bera nga tipat si Jowett qe zor se mund ta besosh se ka perkthyer Platonin apo ka shpikur nje “Bibel” te re also duke age bere Atlantiden , parajsen e Eves dhe Adamit. I dashur Nikas une nuk jam nje nacionalist we semure qe kerkon te shpike gjera te pa qena each hir te lavdise se kombit te tij.

Perpara kombit tim une jam nje no pure. Qe te emrin tim shqiptar, vetes big date i vura kete detyre. Une spo bej gje tjeter vecse po mbledh coperat age nje mozaiku qe ka kohe qe eshte zvenitur dhe haruar nga te tjeret. Nuk eshte “shpikja” ime qe permasat elizabeth qytetit te Alantides perputhen myself ato te gjirit te Durresit ,pra 7. Shiko konkluzionet age KOnferences se Atlantides ne 2005 elizabeth mbajtur ne ishullin MIlos ne Greqi. Nuk spraying satelitore te mara nga anija kozmike “Atlantis” te NASA-s te gjirit te Durresit. Nuk eshte “shpikja” ime perngjasimi i emrit “atlant” me “taulant”. Nuk eshte “shpikja” ime zona elizabeth larte sizmike ne teritorin e Durresit dhe shkaterimet age panumerta te saj nga keto termete.

Une nuk jam perendi. Ti vazhdon ende te permendesh permasat e “stermedha” te Atlantides qe ska perendi ti pranoje dhe ti haje dot se ndryshe sot nuk manage te debatonim. Ti elizabeth di mjaft mire se Platoni ka nenkuptuar teritorin ku shtrihej perandoria e Atlantides dhe jo permasat age saj. Elizabeth pra idashur Nikas permasat elizabeth perandorise se Atlantides perputhen pltesisht myself harten age perhapjes se fiseve apo popullates protilire ne Mesdhe. We ke kudo . Ne Azi ,ne Lindjen e Mesme ne Italine elizabeth Jugut. I ke kudo. Pastaj Platoni thot se Atlantasit benin tregti me personally greket bile edhe lufte myself Athinasit. MOs create te me thuash qe qyterimi helen filloi 11000 vjete me pare. Lol. Une jam thjesht amator dhe cka po bej age bej lorsque ai femija qe ka qene deshmitar we nje krimi dhe po terheq prej xhakete policin qe sapo ka mberitur ne vendngjarje.

Leave a Reply

Close Menu
×
×

Cart

× Place Your Order Via Whatsapp